جزئیات آپدیت نرم افزار حسابداری هوشمند ورژن 4.0.3.4

در آپدیت جدید نرم‌افزار حسابداری هوشمند، تلاش شده تا کلیه نیازهای کاربران بر اساس جدیدترین تغییرات قانون چک، مالیات و سایر نیازهای صنفی آنها در نظر گرفته شده و در نرم افزار پیاده سازی شود. در ورژن 4.0.3.4 تغییرات مربوط به گزارش های معاملات فصلی بر طبق آخرین ورژن برنامه TTMS اداره مالیات انجام شده است.

بهبود عملکرد خروجی معاملات فصلی در نرم افزار حسابداری هوشمند

آپدیت صورت گرفته در ورژن جدید نرم افزار حسابداری هوشمند، بر اساس آخرین تغییرات ماده 169 و مطابق با آخرین ورژن ارائه شده نرم افزار ارائه صورت حساب مالیات فصلی TTMSاست. در این آپدیت شما می توانید صورتحساب مالیات فصلی خود را مطابق با در آخرین ورژن ارائه شده نرم افزار TTMS توسط اداره مالیات تهیه نمائید.

مطابق با آخرین ورژن ارائه شده نرم افزار ارائه صورت حساب مالیات فصلی

صدور پیش فاکتور بر اساس عدم موجودی سفارش

در این قابلیت در صورت ثبت سفارش کالای ناموجود ( یا کمتر از تعداد سفارش)، در حین تبدیل سفارش به فاکتور فروش، پیامی مبنی بر ثبت سفارش جدید برای کالای ناموجود ظاهر می شود. (“آیا مایلید، بابت کالاهایی که موجودی ندارند، سفارش جدیدی ثبت شود ؟”) در صورت انتخاب گزینه بله، یک سفارش از کالای ناموجود ثبت می شود.

3. صدور پیش فاکتور بر اساس عدم موجودی سفارش

تعیین مدت زمان تسویه همکار بر اساس نوع کالا

در نسخه های قبلی نرم‌افزار حسابداری هوشمند، تعیین زمان تسویه برای همکاران، به صورت کلی و بر اساس فاکتور صورت می گرفت. اما در آپدیت جدید نرم افزار (ورژن 4.0.3.4 )، امکان تعیین مدت زمان تسویه بر اساس اقلام فاکتورامکان پذیر است.شده است به این صورت که دیگر نیازی نیست که حتما مدت زمان تسویه بر اساس فاکتور مشخص شود.

نحوه تسویه فاکتور همکار بر اساس نوع کالا

اضافه شدن فیلد “کارمزد بانکی” به پنجره های پرداخت

در آپدیت نسخه 4/3/0/4 نرم افزار حسابداری هوشمند، امکان اضافه شدن کارمزد بانکی در پنجره های پرداخت و پنجره هایی که کاربر نیاز به پرداخت کارمزد بانک دارد، در نظر گرفته شده است.

اضافه شدن "کارمزد بانکی" به پنجره های پرداختی.

تفکیک شدن فیلد اعمال “عوارض” و  “مالیات”

جهت رفاه حال کاربران در مشاهده و مدیریت دو عنصر اصلی مالیاتی ( عوارض و مالیات) در کلیه پنجره های ثبت فاکتور، پیش فاکتور و سفارش، گزینه های عوارض و مالیات به صورت تفکیک شده نمایش داده می شود. بدیهی است در پنجره های مشاهده و اصلاح فاکتورها نیز مالیات و عوارض به صورت تفکیک شده نمایش داده می شود.

فیلدهای اختصاصی عوارض و مالیات در نرم افزار حسابداری هوشمند

اضافه شده امکان “گزارش اسناد دریافتی توسط بازاریاب” در نرم افزار پخش مویرگی

در آپدیت جدید نرم افزار پخش مویرگی به منظور تسهیل در روند تسویه فاکتور های صادر شده توسط بازاریاب، امکاناتی به شرح زیر در نظر گرفته شده است. در این آپدیت کاربر میتواند اسناد دریافتی توسط بازاریاب را بر اساس 3 گزینه فیلترکرد :

  1. مشتریان منقطه بازاریاب
  2. فاکتورهای صادر شده توسط بازاریاب
  3. وجوه دریافتی از فاکتورهای صادر شده توسط بازاریاب
اضافه شدن گزارش اسناد دریافتی توسط بازاریاب پخش مویرگی هوشمند

تغییرات در صفحه مشاهده خروجی کالا در نرم‌افزار پخش مویرگی

به منظور بهبود گزارش مشاهده خروجی کالا، گزینه “اصلاح خروجی کالا” اضافه شده است تا در صورت نیاز به اصلاح و تغییرات براحتی اینکار را انجام دهد. این گزینه از طریق منوی عملکرد پخش، زیر منو مشاهده خروجی کالا قابل دسترسی است.

بهبود گزارش مشاهده خروجی کالا در پخش مویرگی هوشمند

بهبود پنجره “ارسال فاکتور های صادر شده” از اپلیکیشن و سایت ساز متصل به حسابداری

در صورتی که ارسال فاکتورهای صادر شده از طریق اپلیکیشن اندروید و سایت متصل به حسابداری، با اشتباه همراه باشد، با استفاده از گزینه حذف (ضربدر قرمز در انتهای هر ردیف) امکان حذف اطلاعات ارسال کالا را خواهید داشت. با استفاده از گزینه فلش سبز ، مانند قبل میتوان ارسال فاکتور را کامل کرد.

بهبود پنجره “مرور فاکتورهای وب” مربوط به سایت متصل به نرم افزار حسابداری

جهت بهبود عملیات مرور فاکتورهای وب، در قسمت دوم فرم مربوطه دو گزینه تحت عنوان “شماره سفارش” و “روش پرداخت” اضافه شده است. در این حالت شماره سفارش قابل مشاهده در این فرم با شماره سفارش که سایت پس از پرداخت به خریدار اعلام می کند یکسان است. این ویژگی در پیگیری های آتی خریداران سایت بسیار کاربردی است.

پنجره"مرور فاکتورهای وب"

اضافه شدن فیلد شناسه صیاد به اسناد دریافتی و پرداختی

با توجه به قوانین جدید چک هاف و الزام به استفاده از چک‌ها صیاد، اضافه شدن فیلد شناسه صیاد، برای ثبت شناسه چک های در اسناد دریافتی و پرداختی نیز بروز رسانی شد.

نحوه ثبت چک صیاد در نرم افزار حسابداری هوشمند