مزایا و معایب «صیانت از کاربران فضای مجازی»

مشکلات طرح صیانت و مهمترین راه‌های جلوگیری از اختلال کسب و کارهای اینترنتی

منظور از طرح صیانت چیست؟

همه ما می دانیم که طرح محدودسازی کاربران در شبکه های اجتماعی( همان طرح معروف صیانت)، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به کسب و کارهای آنلاین وارد سازد. در دوران اپیدمی کرونا، بسیاری از کسب و کارها به دلیل اعمال قرنطینه دچار رکود اقتصادی شدید شده اند. اما این به معنی پایان راه برای کسب و کارها نبود. به تدریج مردم برای رفع مایحتاج خود اقدام به خرید های اینترنتی نموده و کسب و کارهای مختلف نیز برای ادامه حیات به پلتفرم هایی از جمله اینستاگرام وارد شده و شاهد شکل گیری آنلاین شاپ های زیادی بوده ایم.

اما طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی، گویی تیشه ای تیز است که به قصد ریشه کن کردن کسب و کارهای آنلاین، بخصوص آن دسته از کسب و کارهایی که در پلت فرم هایی از جمله اینستاگرام فعال هستند، شکل گرفته است. اما آیا طرح #صیانت به معنی پایان راه کسب و کارهای آنلاین است؟

طرح جنجالی محدودیت اینترنت در ایران

علت گرایش کسب و کارها به شبکه‌های اجتماعی مجازی چیست؟

از مهمترین دلایل تمایل کسب و کارها به استفاده از پلتفرم هایی از جمله اینستاگرام برای فروش محصول و خدمات خود، می توان به هزینه های پایین راه اندازه کسب و کار آنلاین بر روی چنین پلتفرم هایی اشاره کرد.

عدم نیاز به تخصص خاص و سهولت در تبلیغ و جذب مشتری نیز از دیگر عوامل موثر بر فرآیند کوچ کسب و کارها به چنین پلت فرم هایی است. موارد گرفته شده به همراه ده ها مورد دیگر موجب شد، در دوران اپیدمی کرونا بسیاری از افراد کسب و کار خود را از دست ندهند. این مسیر برپایی آنلاین شاپ ها بر بستر اینستاگرام و … محرکی برای حرکت چرخ اقتصاد کشور در دوران رکود اقتصادی ناشی از کرونا بوده است.

اما آیا مسئولین در حین ارائه طرح #صیانت به سرانجام چنین کسب و کارهایی اندیشیده اند؟ کدام مشکل مردم با طرح صیانت فضای مجازی حل می‌شود؟ واضح و مربهن است که پیاده سازی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی می تواند، بسیاری از کسب و کارها خواه کوچک یا بزرگ را از ادامه حیات ساقط نماید.

راه حل جبران خسارات فیلترینگ در کسب و کارهای آنلاین چیست؟

بسیاری از متخصصان حوزه کسب‌و‌کار آنلاین بر این اصل معتقدن که بهترین راه حل برای جلوگیری از فروپاشی چنین کسب و کارهایی، راه اندازی سایت‌های فروشگاهی است. اما همه ما می دانیم که هزینه‌های راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی به مراتب بالاتر از توان مالی بسیاری از کسب و کارهای آنلاین کوچک است. کما اینکه هزینه تنها دغدغه انها نیست و نداشتن تخصص نیز از دیگر معضلات پیش روی این عزیزان است. اما سوال اینجاست که آیا همه این کسب و کارها محکوم به نابودی هستند؟ حال باید چه کرد؟ راه حل جبران خسارات ناشی از طرح به اصطلاح صیانت چیست؟

در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با محصولی دانش محور آشنا کنیم که به صورت همه جانبه تمامی مشکلات پیش روی کسب و کارهای آنلاینرا مورد ارزیابی قرار داده و برای آنها راه حل هایی ارائه کرده است. این محصول هوشمندانه که توسط کارشناسان شرکت نانوتکنیک طراحی و تولید شده است، امکان راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه ها و صد البته بدون نیاز به نیروی متخصص را فراهم می آورد.

چگونگی جبران خسارات ناشی از مسدود سازی شبکه های اجتماعی در طرح صیانت

تنها راه جبران خسارات فیلترینگ در کسب و کار آنلاین شما

افزونه فروشگاه ساز اینترنتی یا به عبارتی سایت ساز، محصولی دانش محور که بر اساس نیاز فروشگاه های اینترنتی طراحی و تولید شده است. قابلیت‌های منحصر بفرد این محصول، امکان داشتن سایت فروشگاهی همیشه آپدیت را به شما می دهد.به گونه ای که هرگونه تغییر اطلاعات در نرم‌افزار حسابداری به صورت درلحظه در سایت اعمال می شود.

تنها با چند کلیک ساده شما می توانید صاحب کسب و کار آنلاین خود شوید بدون نگرانی از هزینه های سر‌سام آور راه اندازی و نگهداری از سایت. افزونه سایت ساز هوشمند، محصولی دانش محور بر اساس نیاز روز صاحبان کسب و کار است که با قابلیت اتصال به نرم‌افزار حسابداری هوشمند تمامی نیاز های یک وب سایت فروشگاهی را فراهم می آورد.

مزایای افزونه فروشگاه ساز هوشمند:

  1. ارتباط با نرم افزار حسابداری

افزونه فروشگاه ساز هوشمند با برقراری ارتباط یکپارچه با نرم افزار حسابداری هوشمند، کلیه داده های مورد نیاز در سایت  از جمله قیمت و موجودی کالا را به روز نگه می دارد.

  1. بدون نیاز به ورود دستی داده ها در سایت

با توجه به برقرای ارتباط بین سایت فروشگاهی شما و نرم افزار حسابداری، کلیه اطلاعات محصولات از جمله عکس، شرح محصول، قیمت و … به صورت خودکار به وب سایت شما منتقل می شود. بنابراین شما نیاز به استخدام نیروی متخصص برای بارگذاری اطلاعات در سایت نخواهید داشت.

  1. خداحافظی با آپدیت قیمت در سایت

با توجه به نوسانات موجود در بازار ایران و نوسانات شدید قیمتف ، بسیاری از وب سایت ها مجبور به تغییر دائمی قیمت های خود در سایت می باشند. چه بسا محصولاتی در بسیاری از سایت ها با قیمتی غیر از قیمت واقعی آنها فروش می رود که تعبات خاص خود را دارد. اما با توجه به ارتباط همیشگی سایت با نرم افزار حسابداری شما می توانید با آپدیت قیمت های سایت خداحافظی کنید.

  1. خداحافظی با فروش کالای ناموجود در سایت

فروش کالای ناموجود در سایت از مهمترین مشکلاتی پیش روی بسیاری از فروشگاه های آنلاینی است که دارای شعبه های فیزیکی نیز می باشند. زیرا در بسیاری از موارد کالایی با موجودی محدود در انبار موجود بوده که به طور همزمان در فروشگاه فیزیکی و وب سایت خریداری می شود.

ممکن است موجودی در حالی که مشتری سایت در حال ثبت سفارش خود می باشد صفر شده باشد و در این حالت شما کالای ناموجود را فروخته اید. و یا در حالتی دیگر کالا با تعدادی محدود توسط مشتری سایت خریداری شده ولی هنوز برای مشتری ارسال نشده و مشتریان حضوری اقدام به خرید کالا می کنند که باز هم شما کالای ناموجود را فوخته اید. 

اما با استفاده ازنرم افزار فروشگاه ساز هوشمند، به دلیل ارتباط یکپارچه با نرم افزار حسابداری، پیش از ثبت نهایی سفارش مشتری با چک کردن موجودی نرم افزار، مانع از بروز چنین مشکلی می شود.

  1. عدم نیاز به ثبت سند حسابداری

با توجه به ارتباط آنلاین سایت با نرم افزار حسابداری، با هر ثبت سفارش مشتری و تائید آن، فاکتور خرید مشتری صادر شده و در نرم افزار ثبت می شود. بنابراین نیازی به ثبت سند حسابداری به صورت جداگانه نخواهید داشت.

  1. هزینه پایین راه اندازی

شاید یکی از ویژگی های این محصول دانش محور، هزینه های پایین آن می باشد. به این صورت که برای راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی با کلیه امکانات هزینه ای کمتر از 5 میلیون تومان می باشد. این در حالی است که شما نیاز به هیچ گونه نیروی متخصص برای وارد کردن اطلاعات و راه اندازی وب سایت خود نخواهید داشت.

  1. سرعت و دقت بالا

یکی از مشکلات پیش روی کسب و کارهای آنلاین، نیاز به ثبت اسناد حسابداری بعد از فروش در سایت در نرم افزار حسابداری می باشد. حال اگر شما فروشگاهی با تعداد فروش بالا داشته باشید، این کار وقت و انرژی زیادی از شما می گیرد و این در حالی است که امکان خطا و اشتباه نیز زیاد است. اما افزونه فروشگاه ساز هوشمند با هر تراکنش در سایت، سند مربوطه را در نرم افزار حسابداری ثبت می کند.

موارد ذکر شده تنها گوشه ای از امکانات این محصول دانش محور است که می تواند به عنوان یک راه حل هوشمندانه برای جبران خسارات ناشی از پیاده سازی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضلای مجازی مورد استفاده قرار گیرد. افزونه فروشگاه ساز آنلاین هوشمند قابل استفاده برای فروشگاه های بزرگ و کوچک بوده و کلیه نیاز های آنها را پیش بینی و برآورده نموده است.

گروه نرم افزاری نانوتکنیک، ارائه کننده نرم افزار حسابداری هوشمند با ارائه این محصول توانسته است علاوه بر افزایش میزان رضایت مشتریان خود گامی در جهت رونق به کسب و کارهای آنلاین بردارد. شما می توانید با تماس با کارشناسان واحد فروش نانوتکنیک، علاوه بر دریافت اطلاعات کامل از مشاوره رایگان پیش از خرید نیز بهرمند شوید.

2 دیدگاه برای “مشکلات طرح صیانت و مهمترین راه‌های جلوگیری از اختلال کسب و کارهای اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *